Irudia Udalbatzako kide politikoak eta biografiak

Udalbatza 21 kidez osatuta dago: Alkatea eta, 2019-2023 agintaldian, udal ordezkaritza duten hautagai-zerrendetako 20 zinegotzi:

  • EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV)
  • EUSKAL HERRIA BILDU (EH-BILDU)
  • PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) PSE-EE(PSOE)
  • ELKARREKIN PODEMOS-ESNATU LEIOA (Podemos, Ezker Anitza-IU, EQUO Berdeak)
  • PARTIDO POPULAR (PP)
  •  

Ondoren, dagozkien udal talde politikoak sortu dituzte: 

  • EUZKO ABERTZALEAK
  • EH BILDU LEIOA
  • SOCIALISTAS VASCOS - EUSKAL SOZIALISTAK
  • ELKARREKIN LEIOA - PODEMOS/EZKER ANITZA - IU/EQUO Berdeak
  • PARTIDO POPULAR DE LEIOA

 

EAJ-PNV
Helbidea
Iparragirre, 62 48940 LEIOA
Telefonoa
944 012 504
Mezu elektronikoak
eaj-pnv@leioa.net | Leioa@eaj-pnv.eus
Web
http://www.leioa.eaj-pnv.eus
Iban Rodriguez Etxebarria Iban Rodriguez Etxebarria
Iban Rodriguez Etxebarria

Iban Rodriguez Etxebarria

Euzko Abertzaleak

Datos de contacto

Mezu elektronikoak:

iretxebarria@leioa.net


Estibaliz Bilbao Larrondo Estibaliz Bilbao Larrondo
Estibaliz Bilbao Larrondo

Estibaliz Bilbao Larrondo

Euzko Abertzaleak

Datos de contacto

Mezu elektronikoak:

ebilbao@leioa.net


Arantza Díaz de Jungitu Tudanka Arantza Díaz de Jungitu Tudanka
Arantza Díaz de Jungitu Tudanka

Arantza Díaz de Jungitu Tudanka

Euzko Abertzaleak

Datos de contacto

Mezu elektronikoak:

ajungitu@leioa.net


Fco. Javier Atxa Arrizabalaga Fco. Javier Atxa Arrizabalaga
Fco. Javier Atxa Arrizabalaga

Fco. Javier Atxa Arrizabalaga

Euzko Abertzaleak

Datos de contacto

Mezu elektronikoak:

jatxa@leioa.net


Xabier Losantos Omar Xabier Losantos Omar
Xabier Losantos Omar

Xabier Losantos Omar

Euzko Abertzaleak

Datos de contacto

Mezu elektronikoak:

xlosantos@leioa.net


Mikel Abascal Somocueto Mikel Abascal Somocueto
Mikel Abascal Somocueto

Mikel Abascal Somocueto

Euzko Abertzaleak

Datos de contacto

Mezu elektronikoak:

mabascal@leioa.net


Marta Alvarez Oiarbide Marta Alvarez Oiarbide
Marta Alvarez Oiarbide

Marta Alvarez Oiarbide

Euzko Abertzaleak

Datos de contacto

Mezu elektronikoak:

malvarez@leioa.net


Ugaitz Zabala Gomez Ugaitz Zabala Gomez
Ugaitz Zabala Gomez

Ugaitz Zabala Gomez

Euzko Abertzaleak

Datos de contacto

Mezu elektronikoak:

uzabala@leioa.net


Julen Capetillo Aranburu Julen Capetillo Aranburu
Julen Capetillo Aranburu

Julen Capetillo Aranburu

Euzko Abertzaleak

Datos de contacto

Mezu elektronikoak:

jcapetillo@leioa.net


EH BILDU
Helbidea
Elexalde 1, 3º piso 48940 LEIOA
Telefonoa
944 008 038
Mezu elektronikoak
bildu@leioa.net | bildu.leioa@gmail.com
Web
http://www.bildu.info/leioa
Jokin Ugarte Egurrola Jokin Ugarte Egurrola
Jokin Ugarte Egurrola

Jokin Ugarte Egurrola

EH-Bildu Leioa

Datos de contacto

Mezu elektronikoak:

jugarte@leioa.net


Mª Jose Peleteiro Ramos Mª Jose Peleteiro Ramos
Mª Jose Peleteiro Ramos

Mª Jose Peleteiro Ramos

EH-Bildu Leioa

Datos de contacto

Mezu elektronikoak:

mjpeleteiro@leioa.net


Asier Izquierdo Aguilera Asier Izquierdo Aguilera
Asier Izquierdo Aguilera

Asier Izquierdo Aguilera

EH-Bildu Leioa

Datos de contacto

Mezu elektronikoak:

aizquierdo@leioa.net


Imagen de Eguzkiñe Agirre Velasco Eguzkiñe Agirre Velasco
Imagen de Eguzkiñe Agirre Velasco

Eguzkiñe Agirre Velasco

EH-Bildu Leioa
PSE-EE (PSOE)
Helbidea
Barrio Iturribide, 16 48940 LEIOA
Telefonoa
944 635 355 | 944 636 071
Mezu elektronikoak
pse-ee@leioa.net
Web
http://www.socialistasvizcainos.com
Juan Carlos Martinez Llamazares Juan Carlos Martinez Llamazares
Juan Carlos Martinez Llamazares

Juan Carlos Martinez Llamazares

Socialistas Vascos

Datos de contacto

Mezu elektronikoak:

jcmartinez@leioa.net


Enara Diez Oyarzun Enara Diez Oyarzun
Enara Diez Oyarzun

Enara Diez Oyarzun

Socialistas Vascos

Datos de contacto

Mezu elektronikoak:

ediez@leioa.net


Pedro Arceredillo Buruaga Pedro Arceredillo Buruaga
Pedro Arceredillo Buruaga

Pedro Arceredillo Buruaga

Socialistas Vascos

Datos de contacto

Mezu elektronikoak:

parceredillo@leioa.net


Maria Teresa Alvaro Gómez del Pulgar Maria Teresa Alvaro Gómez del Pulgar
Maria Teresa Alvaro Gómez del Pulgar

Maria Teresa Alvaro Gómez del Pulgar

Socialistas Vascos
ELKARREKIN LEIOA-PODEMOS/EZKER ANITZA-IU/EQUO Berdeak
Helbidea
Elexalde 1, 3º piso 48940 LEIOA
Telefonoa
944 008 053
Mezu elektronikoak
elkarrekinleioa@leioa.net - elkarrekinleioa@gmail.com
Web
http://www.euskadi.podemos.info
José Ignacio Vicente Martínez José Ignacio Vicente Martínez
José Ignacio Vicente Martínez

José Ignacio Vicente Martínez

ELKARREKIN PODEMOS-ESNATU LEIOA (Podemos, Ezker Anitza-IU, EQUO Berdeak)

Datos de contacto

Mezu elektronikoak:

jivicente@leioa.net


Mª Dolores Lozano Muñoz Mª Dolores Lozano Muñoz
Mª Dolores Lozano Muñoz

Mª Dolores Lozano Muñoz

ELKARREKIN PODEMOS-ESNATU LEIOA (Podemos, Ezker Anitza-IU, EQUO Berdeak)
Luis Miguel Lapeña Moreno Luis Miguel Lapeña Moreno
Luis Miguel Lapeña Moreno

Luis Miguel Lapeña Moreno

ELKARREKIN PODEMOS-ESNATU LEIOA (Podemos, Ezker Anitza-IU, EQUO Berdeak)

Datos de contacto

Mezu elektronikoak:

lmlapena@leioa.net


PP
Helbidea
Gran Vía, 89 - 5º 48011 BILBAO
Telefonoa
944 399 277
Mezu elektronikoak
pp@leioa.net
Web
http://www.ppvizcaya.com
Jazael Martinez Esteban Jazael Martinez Esteban (2019ko azaroaren 13tik uko egin zuen)
Jazael Martinez Esteban

Jazael Martinez Esteban (2019ko azaroaren 13tik uko egin zuen)

Grupo Popular Leioa